Badanie USG w Żarach

W ostatnim ćwierćwieczu, jednym z największych przełomów w położnictwie i ginekologii było wprowadzenie i popularyzacja ultrasonografii. Obecnie ciężko sobie wyobrazić praktykę położniczą oraz prowadzenie ciąży bez badań USG płodu. W naszym gabinecie znajdują się najnowocześniejsze urządzenia umożliwiające wykonanie USG 3D i 4D. Zachęcamy Państwa bardzo do zapoznanie się ze szczegółowymi opisami badań USG w poszczególnych etapach ciąży, które zmieściliśmy poniżej.

USG w I trymestrze ciąży

Badanie przed 10. Tygodniem ciąży nie jest wykonywane rutynowo. Pozwala ono jednak potwierdzić czy doszło do zapłodnienia, odpowiedzieć na kilka ważnych pytań…

USG między 11 a 13 tygodniem ciąży

Rutynowe badanie USG kobiety spodziewającej się dziecka powinno zostać wykonane pomiędzy 11 tygodniem a 13 tygodniem i 6 dniem ciąży. Umożliwia wykrycie wad genetycznych i rozwojowych.

USG płodu: 18-23 tydzień

Badanie ciężarnej między 18 a 13 tygodniem ciąży jest procedurą standardową i powinno być wykonane obowiązkowo.

Ocena dobrostanu płodu

W 25. tygodniu ciąży powinno się wykonać badanie KTG, które jest pomocne w ocenie stanu płodu.

Jeśli nie zdecydowali Państwo gdzie odbędzie się poród waszego dziecka zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas możliwościami. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w zakładce poród.