Badania USG

Bez wątpienia jednym z największych przełomów, jaki dokonał się w ostatnim ćwierćwieczu w położnictwie i ginekologii jest wprowadzenie do powszechnej praktyki klinicznej ultrasonografii. Roli badania USG w ciąży nie sposób przecenić i praktycznie trudno sobie wyobrazić współczesną praktykę położniczą bez możliwości dostępu do usg.
Zachęcamy Państwa bardzo do zapoznanie się ze szczegółowymi opisami badań USG w poszczególnych etapach ciąży, które zmieściliśmy poniżej.

USG w I trymestrze ciąży

Wykonywanie  badania usg w pierwszych dwóch miesiącach ciąży wydaje się być kontrowersyjnie i nie jest zalecane rutynowo. Niesie ono jednak wiele cennych odpowiedzi na nastpujące pytania:

USG w 11,0 a 13,6 tygodniu

Badanie USG w 11,0 a 13,6 tygodniu ciąży jest standardową i rutynową procedurą położniczą i powinno być wykonane u każdej kobiety spodziewającej się dziecka.

USG 18-23 tydzień

Jest to procedura standardowa i powinna być wykonana obowiązkowo u każdej ciężarnej między 18 a 23 ( wg innych schematów 20,0-24.0) tygodniu ciąży

Ocena dobrostanu płodu

Badanie ultrasonograficzne w połączeniu z KTG jest doskonałym narzędziem do oceny stanu płodu i nadzoru biofizycznego płodu:

Jeśli nie zdecydowali Państwo gdzie odbędzie się poród waszego dziecka zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas możliwościemi. szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w zakładce poród.